011 – 24 lipca 2017

Dzień 11 – Uzdrowienia nad Jeziorem

Każdy dzień naszych rekolekcji pełen jest wrażeń, ale jeśli brać pod uwagę pełnię pełni wrażeń, to poniedziałek okazał się najbogatszym ze wszystkich dni. Kapitan postanowił nas nauczyć pilności i spostrzegawczości na podstawie pracy grupowej, którą było spisywanie zwierząt wraz z ich miejscem zamieszkania, wszędzie tam, gdzie tylko informacje o zwierzętach znajdziemy. A okazji było co niemiara.

Pobudka o 6.00 oznaczała tylko jedno – wpadamy do autobusu i płyniemy z prądem. Drugi raz dotarliśmy dziś aż do Gdańska, ale zanim to, odwiedziliśmy Gdynię, aby tam pooglądać m.in. statek „Dar Pomorza” czy niszczyciela „Błyskawicę”. Ponad to, mogliśmy podziwiać najróżniejsze okazy zwierząt morskich w gdyńskim akwarium.

Z Gdyni udaliśmy się do jednej z najbardziej znanych dzielnic Gdańska, czyli do Oliwy. Tam na prawie trzy godziny zakotwiczyliśmy się w miejscowym, imponującym wielkością i zapełnieniem ZOO, a zatem Kapitan wiedział, co robi, dając nam na dziś takie, a nie inne zadanie. Każda grupa własnym tempem spacerowała wśród lam, alpak, słoni, żyraf, małp i wielu, wielu innych. Aż żal było wychodzić.

Z zoo udaliśmy się do oddalonego o rzut kamieniem Parku Oliwskiego, gdzie po chwili spaceru i posileniu się otrzymanym prowiantem, zaglądnęliśmy do oliwskiej katedry, ażeby wysłuchać tam krótkiego koncertu jednych z najpiękniejszych i najsłynniejszych organów w Polsce. To był ostatni punkt naszej wycieczki, a ponieważ pora była już późna, czas był najwyższy wracać na obiadokolację. Po niej grupy spotkały się, aby dokończyć rozmowy o miłosierdziu, a dokładniej o uczynkach miłosiernych. Tak wyciszeni Panu Bogu powierzyliśmy dzień pełen przeżyć na wieczornej Eucharystii.

Wyedukowani przyrodniczo pozdrawiamy z Chłapowa,
Kandydaci na Rybaków

?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ??????????