2018.06.28 – dzień 6

DZIEŃ 6

W SERCU

Po wczorajszych eskapadach dzisiaj wszyscy powinni odpoczywać. Nic bardziej mylnego. Jak tylko zjedliśmy śniadanie to zapakowaliśmy się do naszego wesołego autobusu i pomknęliśmy w głąb Bieszczad. Najważniejszym miejscem, które odwiedziliśmy była nieistniejąca dzisiaj miejscowość o nazwie Łopienka. Żeby tam dotrzeć, trzeba było zostawić autobus na parkingu i o własnych nogach przez 2 km wspinać się do tego miejsca. Mimo pochmurnej pogody było warto z kilku powodów: mogliśmy nawdychać się świeżego powietrza – dookoła była tylko bieszczadzka przyroda; była okazja rozruszać trochę nasze zastane nogi; po drodze spotkaliśmy prawdziwych bieszczadzkich smolarzy wypalających w retortach węgiel drzewny (stary i zanikający bieszczadzki obraz).

Gdy doszliśmy do Łopienki naszym oczom ukazała się dawna cerkiew greckokatolicka – tyle pozostało po dawnej wsi, która istniała do czasów II wojny światowej. Miejsce nas zauroczyło: cisza, piękno przyrody i klimatyczna świątynia, z ikoną Matki Bożej Pięknej Miłości, której oryginał znajduje się obecnie w sanktuarium w Polańczyku. Właśnie to miejsce stało się naszym dzisiejszym wieczernikiem, w którym przeżyliśmy Eucharystię. To prawdziwe serce bieszczad.

Kiedy wróciliśmy do autobusu czekała nas niezwykła przejażdżka Dużą Pętlą Bieszczadzką – czyli trasą, która na swojej drodze ma wiele punktów widokowych na górskie szczyty i połoniny. Była więc okazja, aby podziwiać piękno tych wyjątkowych polskich gór. Po drodze zatrzymaliśmy się jeszcze w zagrodzie pokazowej żubrów ok. 2 km przed miejscowością Muczne. Może nie udało się zobaczyć okazałych żubrów z bliska, ale w oddali nam się pokazały.

Po powrocie do naszego ośrodka czekał nas doping w meczu pożegnania z Mundialem: Polska-Japonia, kolacja, trochę sportu i film na dobranoc, który przypomniał nam dzisiejszą ewangelię o potrzebie budowania domu naszego życia na skale.

My śpimy i wam też radzimy.
Życzymy samych słodkich snów!
Pozdrawiają Bieszczadzcy zdobywcy!

IMG_5125 IMG_5126 IMG_5128 IMG_5130 IMG_5134 IMG_5142 IMG_5147 IMG_5154 IMG_5156 IMG_5162 IMG_5164 IMG_5194 IMG_5195