008 – 21 lipca 2017

Dzień 8 – Nauczanie nad Jeziorem – przypowieść o sieci

Piątek to dzień, w którym nasze myśli szczególnie kierujemy w stronę krzyża Pana Jezusa. Do niego przyczyniają się nasze grzechy, przewinienia wobec drugiej osoby, kłótnie, złość… dlatego naszym dzisiejszym zadaniem jest przepraszanie i przebaczanie sobie nawzajem.

Przed Mszą Św. każdy, kto miał taką potrzebę mógł przystąpić do sakramentu Spowiedzi Św., aby każdy mógł uczestniczyć w pełni w pozostałych nam do końca rekolekcji dni. Po Mszy wróciliśmy na nieco wcześniejszy obiadek, a zaraz po nim skorzystaliśmy z zaproszenia grupy Apostolskich Nutek, które na to piątkowe, deszczowe popołudnie zaplanowały seans filmowy. W naszej ośrodkowej świetlicy zgromadziły się zatem dwie grupy istniejące pod hasłem Wakacje z Bogiem, aby wspólnie pośmiać się na komedii „Niania i wielkie Bum”.

Jeszcze przed kolacją mieliśmy okazję do wielkich porządków – co jak co, ale walka o naklejki w konkursie czystości jest naprawdę zaciekła, a wyniki imponujące. Tak trzymać, a nasz ośrodek będzie lśnił do samego końca naszego pobytu. Kiedy już wszystko było czyściutkie, udaliśmy się na świetlicę na chwilę zabaw twórczych. Każda grupa otrzymała za zadanie stworzenie rzeźby, która określoną ilością części ciała dotykała podłoża. Kreatywność grała najwyższą rolę, ale tak, jak się spodziewaliśmy, wszystkie grupy poradziły sobie wspaniale. Później, zgodnie z tematem naszego dnia mogliśmy powiedzieć sobie twarzą w twarz kilka miłych i dobrych słów -  tego co nam się podoba w naszych kolegach i koleżankach. Wszyscy rozemocjonowani udaliśmy się na kolację, a po niej na śpiew i Adorację do naszego kościoła. Przeprosiliśmy za nasze przewinienia i złożyliśmy je u stóp Pana Jezusa.

Po zakończeniu dnia udaliśmy się do naszych łóżeczek. A nuż przyśnią nam się nasi animatorzy…

 

Umiejący przepraszać pozdrawiamy z Chłapowa,
Kandydaci na Rybaków.

?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ??????????